Základné informácie o Londýne

Online rezervácie ubytovania v Londýne >>

(Stovky hotelov v Londýne na Booking.com bez rezervačného poplatku)

Oficiálny názov štátu je Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska. Hlavným a najväčším mestom je Londýn s 32 mestskými časťami.

  • Oficiálne stránky: www.london.gov.uk
  • Rozloha: Veľká Británia: 244 110 km2, Londýn: 1 580 km2
  • Počet obyvateľov: v Londýne okolo 7,2 miliónov a na celom území približne 59,2 miliónov.
  • Náboženstvo: Anglikáni 56,8%, ostatní protestanti 15%, katolíci 13,1%
  • Jazyk: úradným jazykom je angličtina, ďalej welština, gaelština a manština
  • Mena: 1 britská libra £ = 100 pencí

Keď sa povie „Londýn“ predovšetkým sa nám vybavia historické budovy a pamiatky ktoré na nás dýchajú svojim tajomstvom.. daždivé počasie, ktoré sa s nami hrá a tradície, ktoré sú v tejto krajine dodržiavané a uchovávané už po stáročia.

I napriek starým zvykom, vďaka ktorým máme pocit, že sa v Londýne zastavil čas, je Londýn uznávané metropolitné mesto, ktoré svetu udává rytmus. Je to mesto, v ktorom sa stretávajú a miešajú národy zo všetkych kútov sveta.

Londýn nám má čo ponúknuť, tak neváhajte vstúpiť do jeho sveta a spoznávať pamätihodnosti, ktoré do dnešných dôb nestratili čaro.

Počasie v Londýne

Podnebie je v Londýne veľmi premenlivé a nestále. Na cesty doporučujem zabaliť dáždnik popr. pršiplášť, ktorý vás ochráni od neočakávaných prehánok. Najvhodnejším obdobím na návštevu mesta sú mesiace apríl až september, keď je počasie rozumnejšie a teploty môžu vystúpiť na 15 až 21 stupňov (v letních mesiacoch až na 25 stupňov). V zimných mesiacoch počítajte skôr s chladnějším počasím okolo 6 stupňov a menej.

Ubytovanie v LondýneLetenky do Londýna

Online rezervácie leteniek do celého sveta.

Ďalšie odkazy